Négy alkotócsapat nyílt pályázati úton kiválasztott művészeti intervenciójából és a kapcsolódó tematikus beszélgetésekből álló performatív szimpózium.
A pályázati felhívásra beérkezett jelentkezések közül a zsűri a következő négy projektet válogatta be a Sensing the City programjába:
- Fuzzy World: Nem Egészen Kaliforniai Csoda
- Kortmann Katalin – Katona Bálint – Kaprinyák András: Fireworks
- SVUNG Research Group: Nem végpont
- Moholy-Nagy Művészeti Egyetem: Tolnai hangkert
A zsűri tagjai:
- Bubla Éva, művész-aktivista, a Sensing the City program kurátora,
- Ghyczy Dénes Emil, az AU Workshop alapító tagja,
- Nánay Fanni, a Placcc Fesztivál művészeti vezetője.
Az elmúlt év történései gyökeresen megváltoztatták mindennapi életünket, a környezetünkhöz és embertársainkhoz, a városhoz való viszonyunkat. Egyre erősödik a bizalmatlan távolságtartás és az elidegenedés jelensége, a környezettel való egészséges viszony kialakítása azonban a pandémiától függetlenül, korunk sürgető társadalmi és ökológiai kihívásainak fényében is szükséges. Hogyan járulhat hozzá a művészeti gyakorlat e folyamatok előmozdításához, egy tudatos, felelős életvitel kialakításához?
A performatív szimpózium keretében résztvevő művészek olyan kísérleti, köztéri mikro-intervenciókat hoznak létre, amelyek segítik a városi térhez és ökoszisztémához való (újra)kapcsolódást, olyan hívószavakra és alapelvekre építve, mint az érzékszervi tapasztalás, környezettudatosság, interaktivitás, városi identitás, közös(ségi) térhasználat.
E mikro-intervenciók adják egyfelől apropóját, másfelől keretét a tematikusan releváns beszélgetéseknek, amelyeken meghívott szakemberek és a művészek több szempontból világíthatnak rá adott témákra és kérdésekre. Az események rendhagyó, gyakran köztéri helyszíneinek köszönhetően e programok könnyebben elérhetővé válnak egy szélesebb közönség számára is.
Az IN SITU (Un)common Spaces nemzetközi együttműködés részeként megvalósuló program.
Az IN SITU (Un)common Spaces projektet az Európai Unió Kreatív Európa programja támogatja.