A Placcc Fesztivál Art & Nature programjának első lépéseként 2021 augusztus végén – szeptember elején egy performatív szimpózium megrendezésére vállalkozunk, amelyre köztéri művészeti mikro-intervenciók nevezését várjuk művészet és környezet kapcsolatának témájában.
Performatív szimpózium alatt moderált tematikus beszélgetések sorozatát értjük, ahol a meghívott szakemberek és művészek eszmecseréi nem egy konferenciateremben, hanem a városban zajlanak, továbbá szervesen összekapcsolódnak releváns köztéri művészeti alkotások megtekintésével – így a műélvezet és a szakmai beszélgetés valójában egy egységet alkot és egymást erősíti.
(Az Art & Nature programról bővebben itt.)
Nyílt pályázati felhívásunk keretében olyan kisformátumú köztéri művészeti projekteket keresünk, amelyek segítik a városi térhez és ökoszisztémához való (újra)kapcsolódást, olyan hívószavakra és alapelvekre támaszkodva, mint az érzékszervi tapasztalás, környezettudatosság, interaktivitás, városi identitás, közös(ségi) térhasználat.
A nyílt pályázati felhívásra minden művészeti területről várunk jelentkezéseket (színház, tánc, cirkusz, zene, irodalom, képzőművészet, fényképészet, film, építészet).
Egyéni és kollektív művészeti akciók koncepciójával egyaránt lehet jelentkezni.
A jelentkező művészek a köztéri projektek megvalósításán túl vállalják, hogy résztvesznek a kapcsolódó moderált tematikus beszélgetésen.
Az eseménysorozatban való közreműködés tiszteletdíja:
egyéni közreműködés esetén: 120.000 Ft / projekt,
csoportos közreműködés esetén: 200.000 Ft / projekt.
A szervezők a tiszteletdíjon felül az anyagköltség és produkciós költségek fedezését nem vállalják, de adott esetben segítenek anyagszponzorációs támogatás biztosításával (ez irányú igényt kérjük a pályázati anyagban jelezni).
Továbbá a fesztivál vállalja a választott (köztéri vagy egyéb) helyszín használatának engedélyzetetését, a művésszel való egyeztetés alapján.
A jelentkezés módja:
A jelentkezéseket a placcc.organiser@gmail.com email címre várjuk a következő anyagok megküldésével:
- max. 3000 karakter terjedelmű koncepció és projektleírás,
- legalább 1, ideális esetleg 2-3 helyszínjavaslat,
- szakmai önéletrajz és referencia / portfólió.
A pályázatokat elbíráló zsűri összetételét hamarosan nyilvánossá tesszük.
A Sensing the city program kurátora: Bubla Éva
Pályázati jelentkezések beadásának határideje: 2021. július 26.
A pályázatok elbírálásának határideje: 2021. július 30.
Eseménysorozat tervezett idővalluma: 2021. augusztus 27. – szeptember 7.
Az IN SITU (Un)common Spaces nemzetközi együttműködés részeként megvalósuló program.
Az IN SITU (Un)common Spaces projektet az Európai Unió Kreatív Európa programja támogatja.