AKTUÁLIS

PROGRAMMM

JEGYEK

TÁMOGATÓK

RÓLUNK

NEMZETKÖZI

ARCHÍV

KONTAKT

VISSZA A FŐOLDALRA

Scenescape Drama Club: Every Brilliant Thing / Művész mint Kurátor

A PLACCC Fesztivál 2023-ban indította el Művész mint Kurátor kezdeményezését, amelynek célja, hogy – a programválogatás horizontálisabbá tételének jegyében – minden évben szerepeljen a fesztivál keretében legalább egy olyan projekt, amelyet a PLACCC-cal rendszeresen együttműködő művész(ek) javasol(nak). 

Tavaly a Ziggurat Projekt társulat hívta meg a Superfusion kollektíva Menetrend szerint c. előadását, idén pedig a SVUNG Kutatócsoport és a Femini duó tagja, Trömböczky Napsugár ajánlására kértük fel a Scenescape Drama Club-ot a közreműködésre.

A drámacsoport elsősorban bevándorló hátterű résztvevőknek nyújt lehetőséget a szabad művészi önkifejezésre, az Every Brilliant Thing c. sorozatuk pedig Duncan Macmillan azonos című monológját dolgozza fel lakásszínházi formában. Az egyiptomi, jordániai, perui, mongol és francia előadók saját otthonukban látják vendégül a nézőket.

Az Every Brilliant Thing Duncan Macmillan egyszemélyes darabja, amely a mentális egészség, a depresszió és az élet apró örömeiben rejlő erő témáit járja körül. A darab felemelő és szívmelengető hangvételéről vált ismertté, amelyben keveredik a humor és a költőiség, és arra invitálja a nézőket, hogy gondolkodjanak el az egyszerű, mégis mély pillanatokon, amelyek értelmet adnak az életnek. Interaktív formája és bensőséges történetmesélése hozzájárul ahhoz, hogy a témák erősebben rezonálhassanak a nézőkben.

A lakásszínházi formát azért választottuk előadásainkhoz, hogy ezzel is erősítsük a darab intim és személyes jellegét. Az otthonos környezet kiemeli a darab témáját, az öröm megtalálását a mindennapi életben. A darab otthoni környezetben történő bemutatása erősíti a közösségi érzést és ösztönözni kívánja a mentális egészségről szóló nyílt párbeszédet.

A Scenescape Drama Club tagjai:

A bevándorlókból és magyarokból álló csoport tagjait a művészet szeretete és a közösségi érzés köti össze. Maria 2024 februárjában alapította a csoportot a HRCA és a Now KALUNBA Nonprofit Kft. támogatásával, a kezdeményezés célja a magyarországi migráns közösség erősítése és biztonságos környezet biztosítása számukra. A drámacsoport foglalkozásain a résztvevők a művészetterápia, az elnyomottak színháza, a fizikai színház, az improvizációs színház, a történetmesélés és más előadói technikák segítségével dolgoznak az önkifejezés különböző formáin.

Gabs már hazájában, Peruban is mindig imádta, ahogy a történetek életre kelnek a színpadon, de túl szégyenlősnek érezte magát ahhoz, hogy részt vegyen benne. Budapesten úgy döntött, hogy az élet túl rövid ahhoz, hogy próbát ne tegyen a színészettel.

Mako Mongóliából származik, nemzetközi kapcsolatokból szerzett alapdiplomát, és széles körű projekt- és partnerkapcsolat-menedzsment tapasztalattal rendelkezik, jelenleg a BCE kommunikáció és média mesterképzésén tanul. Ugyanakkor Mako mindig is szenvedélyesen szerette felfedezni a különböző művészeti formákat. Korábban gitározni és dobolni tanult, most színészi pályára lépett, hogy mélyebben elmélyüljön életének művészeti oldalában is.

Raed Tabani egy nyughatatlan lélek Jordániából, aki kíváncsi az élet minden kifejezési formájára – ezek közül az előadóművészet csak az egyik a természet és a kalandozás mellett.

Michel Franciaországból mindig is szenvedélyesen vonzódott az írott művészethez akár az olvasáson, akár saját versek, dalok és novellák írásán keresztül. Korábban showműsorokat rendezett, nemrégiben színházi improvizációs workshopra kezdett járni, és ez a darab lesz az első színpadi szereplése.

Maria egyiptomi művész, aki szenvedélyesen szereti a színházat, különösen a társadalmi kérdésekkel foglalkozó közösségi színházat. Hazájában előadóként és szerzőként is közreműködött több színdarabban. Miután kénytelen volt elmenekülni Egyiptomból, a migránsokkal folytatott munkára helyezte a hangsúlyt, hogy biztonságos menedéket nyújtson számukra. Önkéntesként dolgozott számos, menekülteket támogató civil szervezetnél Magyarországon. Azért hozta létre és vezeti önkéntes alapon a Scenoscape Drama Group-ot, hogy egy olyan alternatív művészeti színteret hozzon létre, ahol etnikumtól, kortól, nyelvtől stb. függetlenül bárki bemutatkozhat,

Az előadások időpontjai:
2024. szeptember 13., 19.00 – az előadás házigazdája: Maria
2024. szeptember 14., 19.00 – az előadás házigazdája: Gabs 
2024. szeptember 15., 19.00 – az előadás házigazdája: Mako
2024. szeptember 16., 19.00 – az előadás házigazdája: Raed
2024. szeptember 17., 19.00 – az előadás házigazdája: Michael 
2024. szeptember 18., 19.00 – az előadás házigazdája: Maria

Az előadások helyszínét a jegyvásárlás után emailben adjuk meg.
A darab hossza: 30 és 60 perc között változik, attól függően, hogy az egyes előadók hogyan adaptálják a szöveget a saját kapacitásukhoz mérten.
Az előadások maximális nézőszáma: 10 és 20 fő között.

Nyelv: angol

Jegyvásárlás ellenében látogatható program.

Jegyárak: 
Teljes árú jegy: 2.900 Ft
Diák- nyugdíjas jegy: 1.500 Ft
Támogatói jegy: 5.000 Ft

Jegyvásárlás: ITT

A jegybevétel teljes összegét a Scenoscape Drama Club-nak engedjük át, így a jegyvásárlással a vevők a drámacsoportot támogatják!