Műszak: egy adott időszakban végzett munka. Az a munkaidőszak, mialatt az egy váltásba beosztott munkások dolgoznak. Az egy időben dolgozó személyek együttese. A műszak lehet nappali, éjszakai vagy akár hétvégi is.
A cím a francia-magyar alkotócsoport munkamódszerére és a projekt megvalósításának helyszíneire (működésen kívül lévő gyári, ipari, termelői területek) utal. A projekt inspirációjaként a közösen, azonos időben és ugyanazt a termelői folyamatot, célt szolgáló – gyakran ugyanazt a fázist jelentő – munkavégzés és a (gyakran elhagyatott, vagy manapság másra használt) helyszín szolgál. Az eltűnt idők lenyomata, a monotonitás és a hosszan tartó folyamat(ok) szintén témái az alkotásnak, amelyet a konkrét helyszín múltja, története és annak fizikai adottságai is inspirálnak.
A Budai Hengermalomban végzett egyhetes intenzív munka egy korábbi, Franciaországban megvalósított improvizációs kísérlet szerves folytatása. 2022 májusában egy használaton kívüli malomban, a Moulin de Constance-ban a három művész 24 órán keresztül megszakítások nélkül merült el saját és közös művészeti alkotói folyamatában. Ezt követően az alkotók 2023. júliusában Nagyvázsonyban egy használaton kívüli családi vízimalom tereire adaptálták a malomra mint a termelőmunka helyszínére reflektáló helyspecifikus tánc-videó-hang performanszot. A három művész ezt az alkotói munkát szeretné folytatni és megosztani a szeptemberi esemény keretéin belül is.
A projekt helyszínéül ismét egy használaton kívüli ipari malom szolgál, a közös kutatói és alkotói folyamat azonban két külön helyszínen történik: Horváth Brida táncos Budapesten, míg Pierre Martin zenész és Stéphane Pogran videóművész Franciaországban dolgozik majd, folyamatos online kapcsolatban egymással. Az egyhetes munka lezárásaként helyspecifikus táncelőadásra kerül sor a Hengermalomban, amelyet nem csupán a helyszínen, hanem online közvetítés formájában bárhonnan követhetnek a nézők.
Alkotók:
Tánc: Horváth Brida
Zene: Pierre Martin
Videó: Stéphane Pogran
Időpont: 2024. szeptember 19. 18.00
Találkozó pont: Dürer Kert bejárata, 1117 Budapest, Öböl utca 1.
Időtartam: 50 perc
Nyelv: nincs
Jegyvásárlás ellenében látogatható program.
Jegyárak:
Teljes árú jegy: 2.900 Ft
Diák- nyugdíjas jegy: 1.500 Ft
Támogatói jegy: 5.000 Ft
Jegyvásárlás: ITT
Partner: L’Atelier IMIS
Külön köszönet: François des Lingeris (Moulin de Constance, Pons), Kobrizsa Ádám (Vázsonyi Malom, Nagyvázsony)
Külön köszönet a helyszín biztosításáért: VALYO – Város és Folyó Egyesület